ks. prob. W. Maćkowiak

ul. Strzelecka 40
61 - 846 Poznań 
tel. 61 852 32 00
email: 

xwm@archpoznan.pl

Msze święte w niedziele

8.00, 9.30, 11.00, 12.30 ( za wyjątkiem lipca i sierpnia ), 18.00

 

Msze święte w dni powszednie: 

8.00, 18.00

 

Biuro parafialne: 

poniedziałek, piątek godz. 16.00 – 18.00

 

 

Witam odwiedzających stronę internetową naszej parafii. Zapraszam do poznania ciekawej historii naszej jagiellońskiej świątyni i dnia dzisiejszego parafii.

Pozdrawiam serdecznie - „Szczęść Boże!”

ks. Wojciech Maćkowiak
proboszcz

 

PODZIĘKOWANIE KSIĘDZA KANONIKA

WOJCIECHA MAĆKOWIAKA

 

W Księdze Mądrości czytamy: „Wszystko ma swój czas... Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju...”

Kontynuując tę myśl pozwolę sobie dodać: Był czas przyjścia do Bożego Ciała i nadszedł czas odejścia z parafii.

Dzisiaj pragnę podziękować:

+ Panu Bogu... Za łaskę przebywania i modlitwy w kościele Bożego Ciała przez przeszło 34 lata. W kościele o tak pięknej architekturze i niezwykłej historii.

+ Moim dobrym Parafianom... Z których życzliwością spotykałem się na każdym kroku. To dzięki Waszej ofiarności i pomocy troszczyliśmy się wspólnie o godny wygląd naszej świątyni. Pragnę podziękować szczególnie tym z którym codziennie spotykałem się na Mszy św. i nabożeństwach.

+ Księżom Wikariuszom... Nasza parafia miała szczęście, że pracowali tutaj ofiarni i zaangażowani Księża, wyrozumiali dla swego proboszcza.

+ Panom: kościelnemu i organiście... Przez 25 lat znosili cierpliwie moje uwagi i narzekania. Będzie im to policzone za zasługę.

+ Siostrom Elżbietankom pracującym w naszej parafii (katecheza, przedszkole, biuro parafialne).

+ Chórowi z Panem dyrygentem na czele... Zawsze będę pamiętał wspaniałą oprawę muzyczną Triduum Paschalnego.

+ Dla nas księży ważne są też sprawy „przyziemne, bytowe”. Dziękuję Paniom które, zwłaszcza przez ostatnie lata, stwarzając rodzinną atmosferę życzliwości na probostwie, troszczyły się o kondycję i stan „naszego ciała”.

+ Niezliczona ilość godzin poświęconych na modlitwę różańcową, pomoc w administrowaniu parafią, ołtarze pięknie ozdabiane kwiatami, czas poświęcony na niedzielne kwesty przed kościołem, pomoc świadczona biedniejszym naszym parafianom i znoszenie cierpliwie przykrych uwag przy tej okazji, wiele tomów naszej parafialnej kroniki, które budziły podziw u wizytujących Księży Biskupów, wieczory spędzone w małej grupie parafian na zgłębianiu dokumentów Kościoła, zatroskanie i dbałość o wygląd cmentarza parafialnego, troska o zieleń wokół kościoła, nieoceniona fachowa i życzliwa pomoc w odnawianiu naszej świątyni, wspólne pielgrzymki do różnych sanktuariów – tym wszystkim do których kieruję te słowa, za zaangażowanie i pomoc z całego serca dziękuję „Bóg zapłać”!

Zdaję sobie sprawę z tego, że mogłem kogoś pominąć w podziękowaniu, proszę o wyrozumiałość i wybaczenie. Moje 34 lata pracy w parafii Bożego Ciała w Poznaniu (to prawie połowa mego życia) będę zawsze wspominał z wielką radością i wzruszeniem.

ks. Wojciech Maćkowiak
proboszcz